پاورپوینت تاریخ کتابخانه در ایران

این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت تاریخ کتابخانه در ایران می باشد.
پاورپوینت تاریخ کتابخانه در ایران|1823196|gpr

.

دانلود پاورپوینت با موضوع تاریخ کتابخانه در ایران

در قالب ppt ودر23اسلاید، قابل ویرایش

برشی از متن تحقیق:

کتابخانه

به مجموعه‌ای از اطلاعات و منابع و خدمات اطلاعاتی گفته می‌شود که توسط یک نهاد عمومی، خصوصی یا یک شخص نگهداری و اداره می‌شود.

از نگاه سنتی، کتابخانه به طور معمول به مجموعه‌ای از کتاب‌ها گفته می‌شود.

تاریخچه کتاب و کتابخانه در عهد باستان

از خرابه‌های شهرهای باستانی سومریان چنین برمی‌آید که سومریان در حدود ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح کتابخانه‌های شخصی، مذهبی و دولتی بر پا کرده بودند، مشهور است که کتابخانه «تلو» مجموعه‌ای متجاوز از ۳۰۰۰۰ لوحه گلین داشته‌است، تمدن سومریان از ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد پا گرفت و در عهد طلایی «اور» شکوفا شد.

مورخان سومری ثبت تاریخ جاری و باز سازی داستان گذشته شان را آغاز کردند. کهن‌ترین نظام نگارش شناخته شده «خط میخی» است و اعتبار سومری‌ها به سبب ابداع این خط و خدمت بزرگ آنها به بشریت است.

برای نوشتن از قلم فلزی و تیزی (به شکل میخ) استفاده می‌کردند و بر موادی چون گل نرم، عاج یا چوب می‌نوشتند. برای این منظور کاتبانی تربیت شده وجود داشتند و پس از نوشتن گل نرم را می‌پختند تا سخت شود

قطعات گل پخته به صورت لوحه، نخستین کتابهایی است که تا کنون کشف کرده‌اند. چون لوحه‌هایی ابزار ثبت اطلاعات تجاری، آثار مذهبی شامل دعاها، مناسک، علائم جادویی، افسانه‌های مقدس و حکایات و روایات قومی و ملی بودند.

می‌بینیم که برای این لوحه ادبیات، اندیشه‌های اجتماعی، سیاسی و فلسفی خود را حفظ کرده‌اند و در میان مواد حفاری شده از خرابه‌های شهرهای باستانی سومری لوحه‌هایی وجود دارد که قطعات ادبی هزاران سال کهن تر از ایلیاد در آنها نقش بسته‌است.

سومریان کهن ترین ادبیات شناخته شده انسان را تدوین کردند[۱]

از تمامی متونی که بر گل یا مواد مناسب نگاشته ‌است و تاکنون به دست آمده در می یابیم که ۹۵ در صد این متون به امر بازرگانی، اداری و حقوقی ارتباط دارند.

فرهنگ سومری برای مدتی بیش از ۱۵۰۰ سال یعنی از نیمه هزاره چهارم تا آغاز هزاره دوم پیش از میلاد بر سرزمین«رافدین» سیطره داشت. در ازای این تاریخ، نویسندگان سومری توانستند شمار بسیاری از متون را در مو ضوعات مختلف و در نسخه‌های متعدد به نگارش در آورند. برخی از افسانه‌های رایج مانند داستان «دلاور ناکام گیلگمشن» در نسخ‌های فراوان و روایت‌های گوناگون به جا مانده‌است.[۲].مطالب دیگر:
📌کتاب روانشناسی عمومی✍ تالیف هیئت مولفان📌جزوه روانشناسی عمومی📌جزوه اندیشه اسلامی 1 ✍ آقای سبحانی و دکتر رضایی📌کتاب آموزش تفکر به کودکان ... مبارزه نوجوانان با عادت های فکری 1211618📌فلشـ کارت روانشناسی تربیتی با فرمت پی دی اف📌کتاب روش تحقیق علی دلاور📌جزوه حسابداری پیشرفته 1 تعداد صفحات 35 فرمت PDF📌خلاصه و فلش کارت روانشناسی تجربی📌پاورپوینت "انگیزش و خشنودی شغلی" دکتر شهرام رحیمی 48 اسلاید #مدیریت #منابع_انسانی📌پاورپوینت "تحلیل پوششی داده ها" زهرا قلج بیگی 82 اسلاید #مدیریت #صنایع📌دانلود ۱۲ جزوه آموزش هیپنوتیزم و مانیه تیزم فریدون فریور📌تحلیل و بررسی فرآیند متال اسپری درنرم افزار اباکوس(پدیده ی نفوذ)📌پاورپوینت درباره کاربرد فناوری اطلاعات در نظام تعليم و تربيت📌پاورپوینت حرکت شناسی📌پاورپوینت اخلاق در ورزش.ppt📌پاورپوینت بهداشت ورزش📌پاورپوینت ورزش و بیماری ها📌گزارش کار آزمایشگاه ترمو دینامیک(تهویه مطبوع)📌خلاصه جلد اول کتاب مدیریت مالی نوین استفان راس ترجمه دکتر علی جهان خانی و مجتبی شوری📌خلاصه کتاب سنجش و اندازه گیری📌کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم📌پاورپوینت اوقات فراغت دانشجویان باتکیه برفعالیتهای ورزشی.ppt📌گزارش کار آز سیالات(ونتوریمتر)📌گزارش کار آزمایشگاه کنترل(یونیورسال)📌پاسخ های فیزیولوژیک به ورزش در کودکان و نوجوانان